Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych

Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych

Nie samą Burdą człowiek szyje? Ja od czasu do czasu szyję dla dzieci ze szpitali. Nigdy nie pisałam o grupie, wspominałam o niej i prosiłam o wsparcie, ale chyba czas powiedzieć kilka słów.

Grupa SDDZOS powstała w 2016 r. w celu obdarowania dzieci z oddziału onkologicznego w Bydgoszczy w małe woreczki na Broviaca. Broviac to taka rurka montowana w ciele służąca do podawania chemii, płynów, jak i do pobierania krwi.

Zdjęcie ze strony: http://www.thedirtroadhome.com/broviac/

Woreczek na Broviaca pozwala ochronić „tą” rurkę przed zanieczyszczeniami, a także ułatwia dzieciom swobodne funkcjonowanie.

I tak od woreczka się zaczęło. W 2017 r. Ewa z Dorotą przejęły grupę i zaczęły ją rozwijać. Z czasem przyszedł też pomysł na opaski, czapki, pluszaki.. i tak od kilku lat kolorujemy dziecięcy świat na oddziałach szpitalnych. Dodam, że celem grupy jest rozweselić dzieci, a nie zaopatrzyć szpitalne oddziały. Grupa SDDZOS działa na FB.

Kropelki

Grupa liczy prawie 3 tysiące członków, szyjemy we własnym domach, czasem udaje się zorganizować grupowe spotkania. Na grupie jest kilkanaście bardzo aktywnych osób, które prześcigają się w pomysłach na nowe wzory pluszaków. Szyjemy przede wszystkim z własnych zasobów, czasem uda się pozyskać środki na materiały ze zrzutki. Dobrem, które rozchodzi się w mig jest kulka silikonowa, wypełnienie do pluszaków i poduszek. Tego bardzo często brakuje.

Słoń na szczęście

W lutym miałam w okazję opowiedzieć o grupie w radiu Rodzina.

Powstał też artykuł w Gazecie Wyborczej.

Robimy wiele, choć czasem potrzeb niewiele. Bo na pluszaki, metkowce czy woreczki na Broviaca nie trzeba wiele.

Jeśli zechciałby ktoś nas wspomóc przekazując materiały, zapraszam do kontaktu. Bawełna pościelowa, jersey, dresowka, sznurki bawełniane, tasiemki rypsowe, kulka silikonowa zawsze mile widziana ?

Kostki, słonie,żyrafki
Kropelka
Pluszako-metkowce
Ważne, aby było kolorowo.
Z resztek materiałów powstają metkowce dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *