Sukienka koszulowa

Sukienka koszulowa

Uwielbiam sukienki koszulowe. Kiedy upolowałam w Materiałowy Misz-Masz kawałek wiskozy orsay w kwiaty, wiedziałam, że musi z niego powstać coś wyjątkowego. Szukałam wykroju idealnego, nowego, ale żaden nie miał w sobie tego czegoś. Postanowiłam wrócić do wykroju nr 103 z Burdy 10/2018, z którego szyłam już dwa razy (tu i tu). Wykrój ten jest z modeli dla osób wysokich i za każdym razem przy moim niskim wzroście muszę troszkę się pogimnastykować. Sam wykrój daje wiele możliwości, mam w planie przerysować go i stworzyć własną sukienkę idealną. Taką, którą będę mogła w ciemno uszyć, nie zastanawiając się czy i gdzie mi czegoś brakuje, albo czego jest za dużo. Bardzo często spotykam się z za długimi rękawami czy też jeśli coś jest mini u mnie jest midi a jak jest midi to u mnie maxi.

Przy tej sukience zrezygnowałam z zaszewek tyłu. Z uwagi na to, że sukienkę chciałam traktować jako codzienną zmieniłam rękawy. Zamiast wiązanych zakończeń rękawa, postawiłam na prostsze rozwiązanie, tzn. zastosowałam mankiet. Zamiast guzików użyłam napów, co dało sukience lekki klimat retro.

Niestety nie starczyło mi napów, aby w całej sukience były takie same, więc w zachomikowanych skrytkach znalazłam trzy inne, które użyłam przy stójce oraz na mankietach. Wydaje mi się, że dają świetny efekt i stanowią taką „truskawkę na torcie”.

Świetnie sprawdza się ta sukienka do jesiennych stylizacji, nosi się ją wybornie, kwiaty maskują co nieco, bo pewne niedoskonałości figury gubią się w tym princie.

Jestem zadowolona z efektu, a jak Wam się podoba?

3 thoughts on “Sukienka koszulowa

  1. Te serduszkowe napy wyglądają kapitalnie! I dobrze że nie miałaś ich więcej, bo byłoby za słodko. Takie połączenie dwóch rodzajów jest super. W ogóle skojarzyło mi się z męskimi koszulami, w których z kolei jeden guzik często jest innego koloru (ten dolny). Cudnie Ci w tej sukience i kolorystyce :).

  2. Cześć,
    Ale cudowny fason i materiał. Świetnie je połączyłaś plus ten pomysł z mapami! Genialnie 🙂 naprawdę świetnie to wszystko razem wygląda. Naprawdę sukienka idealna na każdą okazję.
    Pozdrawiam
    Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *