Co w trawie piszczy? Czyli co i gdzie kupuję..

Co w trawie piszczy? Czyli co i gdzie kupuję..

Muszę przyznać, że jestem zakupoholiczką, ale kto nie jest :p? Od początku roku walczę z sobą, aby się ograniczać podczas szyciowych zakupów. Mam niestety jeszcze sporo zachomikowanych materiałów, w które pokładam nadzieję, że wyszyję.. Co jakiś czas rozdaję zalegające materiały, a i tak jest ich sporo. Na rynku jest tyle pięknych wzorów, że czasem bardzo trudno przejść obojętnie czy wybrać tylko jeden.

We Wrocławiu jest kilka sklepów z materiałami, jednak dla mnie to wyprawa na drugi koniec świata. Dlatego kupuję jedynie online. A jak kupuję internetowo, to zawsze szkoda za koszt jednej przesyłki wziąć tylko jeden metr materiału. Także robi się małe zamówienie.. I wówczas postanowienie, nad ograniczaniem się.. lekko się nagina.

Muszę przyznać, że przez bardzo długi okres czas skupiałam się tylko na jednym aspekcie.. aby było TANIO. Tak, kupowałam ulubione wzory, aby było tanio. Teraz już wiem, że nie zawsze TANIO jest dobrze. Szczególnie jak się szyje mało, nie ma to sensu. Ciągle uczę się wyboru dobrej jakości tkanin czy dzianin.

Kocham wiele wzorów, ale nie każdy do mnie pasuje. Podziwiam swoje szyciowe koleżanki, które prezentują się np. w sukience w czerwone róże i wyglądają jak milion dolarów, a ja w tym samym wzorze wyglądałabym jak uboga krewna. Staram się skupić na tym co mam w szafie i nad gamą kolorów, która do mnie pasuje, a także nad tym czy będę mogła dany wzór/kolor zestawić z tym co już mam. Szycie 111 sukienki od tak – to nie dla mnie.

Obecnie na rynku jest bardzo wiele sklepów i dostawców z bardzo ciekawą ofertą na każdą kieszeń. Osobiście mam kilka swoich ulubionych sklepów. Każdy z nich jest inny, choć każdy skupia się wokół szycia. Oto moja mała lista.

Dzianiny:

Tkaniny:

Bawełna pościelowa:

Dodatki:

Powyżej wymienione sklepy i dostawcy są miejscami, gdzie najczęściej zaglądam. Dlaczego? Bo cenię je za jakość, fachową pomoc, szybką i tanią wysyłkę.

moje małe królestwo

A Wy jakie macie ulubione sklepy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *